Solární panelyRealizace na klíčKatalog tepelných čerpadelTepelná čerpadla po bytové domyVýkopové práce

Rady k tepelným čerpadlům
Tepelná čerpadla Kuchař, Ostrava-Šenov

Na této stránce můžete klást dotazy týkající se problematiky tepelných čerpadel. Stejně tak můžete předat své zkušenosti dalším uživatelům.

12 komentářů u Poradna

 • Dobrý den,
  zvažuji montáž tepelného čerpadla od firmy Vaillant na jejich oficiálních stránkách jsem našel odkaz na vás jako na partnera společnosti. Jednalo by se o tepelné čerpadlo vzduch voda a bylo by to do novostavby RD. Zajímalo by mě co všechno potřebujete na nacenění a výpočet jaké čerpadlo by bylo nejvhodnější chtěli bychom s čerpadlem i ohřev vody a hlavně podlahové topení.
  Předem děkuji za odpověď

  • Dobrý den,

   nejlepší by bylo pro počáteční ocenění poslat výkresovou dokumentaci a technickou zprávu, pokud tedy dle projektu nedošlo ke změnám? Z výkresů nás zajímají, půdorysy, řezy, pohledy a situace na pozemku. Pokud však oproti projektu došlo ke změnám, pak alespoň slovy popsat, o jaké se jedná, např. typ oken, změna zdícího a zateplovacího systému apod. Vše mlžete zaslat na firemní email info@tckuchar.cz

 • Dobrý den, objevil jsem si Vás na internetu a chtěl bych se zeptat na několik věcí a čím mne oslníte, abych si vybral právě Vás? Mám již hotovou hrubou stavbu poblíž Havířova a hledám “vhodného” dodavatele tepelného čerpadla. Děkuji

  • Dobrý den pane Šulci, potěšil nás Váš zájem. A zkusím Vám odpovědět stručně na Váš dotaz. Jsme realizační rodinná firma a provádíme realizace od projektu po zhotovení na klíč. – tepelná čerpadla německých výrobců Alpha-InnoTec, Stiebel Eltron a Vaillant – provádíme veškeré realizace, tzn. země/voda, vzduch/voda i voda/voda – plošný kolektor k TČ země/voda Vám jako jediní v Moravskoslezském kraji zhotovíme naší technikou (pásovým minibagrem) – zajistíme topenářský projekt a případně i posudek ke konkrétní dotaci (pokud bude nějaká spuštěná) – zhotovíme Vám kompletní vytápění bez zásahu subdodavatelů – podlahové i radiátorové topení – zhotovíme litou podlahu i s vykládkou polystyrénu – kompletní dodávku kotelny s tepelným čerpadlem – spuštění a zaškolení obsluhy – poskytujeme servis na námi zhotovená tepelná čerpadla po celou dobu provozu – a samozřejmě bezplatnou konzultaci s výběrem a dimenzací tepelného čerpadla – dílo navrhneme a následně zhotovíme dle platných norem a předpisů To vše od jediného dodavatele.

 • Dobrý den V příštím roce chci realizovat TČ a dle cenové nabídky a výhodnosti buď vzduch-voda a nebo země-voda (zemní kolektor – ovšem nevím jestli mám dost velký pozemek).Bylo by možné od Vás dostat několik referencí Vašich montáží u zákázníků?

  • Dobrý den, samozřejmě s referencemi problém bych neviděl. Stačí na firemní mail uvést lokalitu, kde plánujete výstavbu. Případně se předem domluvit a za námi se pak zastavit v kanceláři. Pěkný den, Jan Kuchař

 • Dobrý den, prosím Vás,pokud bych chtěla systém voda voda,máme studnu,dostatek vody,je potřeba k tomu ještě jakousi jímku na přebytečný odvod vody.Jak musí být tato jímka hluboká? Jako studna,názory se liší.Bojíme se,abychom neměli problémy se sousedy.

  • Dobrý večer, se systémem voda/voda bývá docela dost problémů. Co je to dostatek vody? Pro tepelná čerpadla pro běžné rodinné domky je potřeba hodinově čerpat 2-5tisíců litrů vody dostatečné kvality celoročně(!!) K tomu je třeba provést 1) čerpací zkoušku a 2) rozbor vody na obsah kovů a minerálů. Druhá studna pak musí být obvykle stejné hloubky. Problém nastává v tom, že nikdy nevíte, jestli vsakovaná voda se skutečně vrátí do vrstvy, ze které do sací studny vtekla. Tzn. že skutečně můžete odčerpat vodu ze sousedních (sousedských) studní. Problém pak je, že se na tohle vztahuje zákon o nakládání se spodními vodami a v případě ztráty vody v jiných studních, bohužel můžete hradit vzniklé škody. Opět Vám radím, nehledejte ideální řešení, ale optimální řešení systému s tepelným čerpadlem. Systém voda/voda má sice nejvyšší účinnost, jde však v provozu o cca rozdíl 5% elektřiny v porovnání s tepelným čerpadlem země/voda na druhou stranu, těch problémů je zde skutečně nejvíc. Pěkný den, Jan Kuchař

 • Dobrý den. Je možné připojit t.č. ke stávající otopné soustavě se žebrovými radiátory a vytopí nezateplený RD i ve větších mrazech?

  • Dobrý den, připojit TČ k stávající topné soustavě problém není. Je třeba však zvážit zapojení, který ze zdrojů bude využíván primárně a který pouze doplňkově. Tzn. odborná firma by měla zvážit a diskutovat s investorem veškeré varianty zapojení a jejich úskalí, ne jen bezmyšlenkovitě “připojit dvě trubky”. S dimenzací těles je to otázkou shlédnutí na místě a diskuze s investorem co od toho očekává. Jestli pouze vytápění bez nutnosti zátopu v kotli na tuhá paliva např. z důvodu zhoršujícího se zdravotního stavu obyvatel nebo zásadní úspora oproti nákladům za plyn? Nezapomeňte však, že účinnost TČ (alternativně plynového kondenzačního kotle) je přímo závislý na teplotě vody v topné soustavě. Čím vyšší teplota v tělesech, tím vyšší příkon a horší účinnost. Určité navýšení účinnosti můžeme dosáhnout vhodným hydraulickým zapojením a ekvitermní regulací. U TČ vzduch/voda je třeba na tohle dbát velmi obezřetně, zemní TČ mají trochu vyšší rezervu. Pokud tělesa splňují podmínku teploty, pak vytápění v mrazu je už pak pouhým výpočtem výkonu zdroje – v našem případě TČ. Pěkný den, J.Kuchař.

 • Dobrý den, mám dvougenerační RD s tep. ztrátou 12kW, 2 topné okruhy, TUV pro 7 lidí. Topím do radiátorů. Uvažuji o TČ Alpha Innotec LW121A nebo o Stiebel Eltron WPL18. Které je podle Vašeho názoru lepší (a proč)? Děkuji.

  • Dobrý den, přijde mi to jako souboj Titánů. Je těžké říct, které z těchto dvou tepelných čerpadel je jakkoli lepší. Alpha-InnoTec nabízí ve standardu dálkovou správu TČ přes internet, přes níž můžete provádět nastavování tepelného čerpadla, jako ze samotného regulátoru. U Stiebel-Eltron se za rozšíření regulátoru připlácí. Dále jsou důležité i záruky na zařízení. Alpha-InnoTec má nově 5ti letou záruku na celý přístroj, bez příplatku a bez nutných garančních prohlídek, Stiebel-Eltron záruku 5let právě podmiňuje garančními prohlídkami. Topné faktory, resp. rozdíly jsou zanedbatelné. Domnívám se, že je rozumnější Alpha-InnoTec, která sází na jednoduchost technického zpracování chladícího okruhu s ohledem na (možná i) delší životnost. Naopak nárůst topného faktoru u Stiebel-Eltron je způsobeno elektronickým expanzním ventilem, který naopak zvyšuje nároky na tlaky v chladivu působícím na kompresor. Dokonce dílenské propracování i ceny sestav ohřevu teplé vody, nezbytného příslušenství a samotného přístroje jsou u obou značek velmi podobné. Ať se rozhodnete pro jakoukoli z těchto značek, rozhodně neuděláte chybu – říkám s klidným svědomím! Obě zařízení Vás mile překvapí nízkou hlučností a bezproblémovým odtáváním, což se ukázalo při poslední Severo-Moravské zimě, kde naopak jiné (nejmenované značky) zcela selhaly! A tohle je pro energeticky úsporný a komfortní provoz každého zařízení tepelného čerpadla vzduch-voda tím nejprimárnějším!
   Přeji šťastnou ruku s výběrem technologie a dodavatelské firmy Jan Kuchař

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zeptejte se nás

TEPELNÁ ČERPADLA KUCHAŘ
Těšínská 1637 , 739 34 Šenov

Telefon
+420 605 918 773, +420 603 413 002

E-mail
info@tckuchar.cz

10 důvodů pro Tepelná čerpadla Kuchař

1.
provedeme jednání k zjištění Vašich představ

2.
vypracujeme projekt kotelny a otopné soustavy

3.
optimálnost řešení provedeme dle tepelných ztrát a instalačních podmínek

4.
zrealizujeme kotelnu s tepelným čerpadlem bez zásahu subdodavatelů

5.
zrealizujeme plošný kolektor naší technikou

6.
zhotovíme otopné soustavy (podlahové topení i radiátory)

7.
zhotovíme podlahy vč. zalití např. anhydritem

8.
zajistíme posudky pro konkrétní dotace na ekologické vytápění

9.
provedeme instalace např. fotovoltaiky, solárních panelů nebo rekuperace

10.
spolupráce s TA Hydronics - vyregulování otopné soustavy pro šetrný provoz